آموزشگاه آزاد سینمایی آیینه در آیینه در سال 1377 با پیشنهاد مستقیم معاونت وقت سینمایی جناب آقای سیف الله داد توسط فرهنگ معیری طراح چهره پرداز شهیر سینما و تلویزون جهت گسترش آموزش آکادمیک و اصولی گریم بر مبنای دانش روز و تجربیات و روشهای منحصر به فرد ایشان شروع به فعالیت نمود. ویژگی های منحصر به فرد و تکنیک های شخصی ،شناخت و دید خاص فرهنگ معیری به گریم موجب ایجاد جریانی نو در حوضه گریم شده بود و بر همین مبنا از وی به عنوان پدر چهره پردازی نوین سینمای ایران نام برده می شود. حرکت موثر و جریان ساز فرهنگ معیری که از اواخر دهه چهل شمسی شروع شده بود در دهه شصت مورد کم لطفی مدیران فرهنگی وقت قرار گرفت و بدون توضیحی خاص تا اواسط دهه هفتاد ادامه پیدا کرد.

با شروع به فعالیت آموزشگاه آزاد سینمایی آیینه در آیینه در سال 1377 جریان جدیدی از حرکت فرهنگی در این حوضه شکل گرفت و هنر اموزانی با دانش و بینش، برمبنای مطالب جدید و به روز و کاملا علمی و عملی وارد فضای کار حرفه ای و شخصی شدند . تاثیر جریان هنر اموزان رشد یافته فرهنگ معیری به خوبی در رشد و ارتقای سطح گریم در حیطه حرفه ای و منسوخ نمودن روشها و روال های قدیمی و غلط باب شده در این رشته تا حدی بود که منجر به ارتقا سطح سلیقه عمومی جامعه گشت. این جریان بعد از فوت فرهنگ معیری در سال 1387 در سن 64 سالگی توسط فریور و فرنوش معیری با نهایت دقت وحفظ اصول اساسی و آموزش مبتنی بر شیوه های نوین به صورت اینتراکتیو تا هم اکنون و با موفقیت چشمگیر ادامه دارد.

در روش آموزشی اینتراکتیو هنر آموزان ضمن دریافت محتوای جدید و بهره مندی از تکنیک های موثر علمی و عملی بسته به توانایی و تمرین شخصی توانایی ساخت و پرداخت خلاقانه و درست را خواهند آموخت. کم نیستد افرادی که هنوز پیرو روش های فرسوده و تاریخ مصرف گذشنه اند ، روش هایی غیر کاربردی و کاملا مصنوعی که ، نه تنها منجر به جذب وارایه طبیعی نیستند. بل که به عکس کاملا مصنوعی و اغراق امیز جلوه گری می نمایند، اصل اساسی آموزش در آیینه در آیینه ساختارهای طبیعی و غیر اغراق امیز در نهایت جذابیت همراه با ارایه ای حرفه ای می باشد .

تاکید بر آموزش اصولی و درست منطبق با معیارهای پذیرفته شده جهانی و نه سلایق خاص منطقه ای و ترکیب ان با اصول آموزش هنرهای تجسمی و زیبا ، دوره های اموزشی آموزشگاه آیینه در آیینه را تبدیل به با کیفیت ترین دوره های موجود در ایران نموده است. آموزش بیش از 7000 هنرآموز طی بیست سال فعالیت آموزشی مستمر آیینه در آیینه و جذب هنرآموزان ایرانی از سراسر دنیا علاوه بر گسترش و ارتقاِ سطح شناخت و فرهنگ عمومی جامعه منجر به ارایه سلیقه جدید و منحصر به فردی در حوضه ارتباط تصویری گریم شده است.